Nízkoenergetické rodinné domy EBH Haus

Zastoupení pro českou republiku

ÚVODEM

Německá společnost EBH- Haus se sídlem v Senzigu u Berlína se zabývá vývojem a výstavbou nízkoenergetických montovaných dřevostaveb. Od jejího založení, v roce 1992, do dnešních dnů bylo vyprojektováno a postaveno na německém trhu více jak tisíc domů. V roce 2014 získala firma v Německu za návrh a realizaci rodinného domu dle individuálního projektu ocenění „Dům roku „v kategorii montovaných dřevostaveb.

VÝROBA A MONTÁŽ

Konstrukční systém domů EBH Haus je tvořen ucelenou soustavou stěnových a stropních panelů. Základním nosným prvkem celé stavby je masivní dřevěná konstrukce.

Dodržení vysokých německých standardů kvality vyžaduje výrobu všech prvků domu továrním způsobem v podmínkách stabilního teplotního prostředí. Pouze tento způsob výroby zajišťuje vysokou kvalitu provedení panelů a zabraňuje zabudování vlhkosti do konstrukce. Umožňuje montáž všech doplňků včetně venkovní fasády. Ve stěnách jsou připraveny rozvody ZTI, UT a EI. Minimalizuje se tím čas potřebný pro montáž domu včetně rizik spojených s montáží technických zařízení na stavbě. Technologie výroby panelů na počítačově řízené lince umožňuje přesnou montáž domu v místě výstavby téměř v jakémkoli počasí.

KVALITA

Všechny domy vyráběné firmou EBH Haus splňují požadavky přísných německých norem z hlediska nízkoenergetické náročnosti. Vhodnou volbou techniky (způsob vytápění, rekuperace, atd.) lze dosáhnou hodnot odpovídajících hodnotám pasivního domu. Současná konstrukce domu již dnes splňuje požadované parametry nově navrhovaných německých technických norem.

Kvalita výroby a montáže podléhá certifikaci a je předmětem pravidelných kontrol jak ve výrobním závodě, tak na montážním místě.

 

Obvodový stěnový pane: Součinitel prostupu tepla U ´= 0,133 [W/m2 K]

Zateplená základová deska: Součinitel prostupu teplaU = 0,171 [W/m2 K]
Zastoupení pro českou republiku

Komentáře nejsou povoleny.